English | German choose a language.

Kopfgrafik
cargo-partner este o companie multinațională dinamică și în continuă creștere ce acționeazî ca o casă de expediții și un furnizor de servicii de logistică integrată, focusându-se în principal pe soluții globale și pe integrarea sistemelor IT. Într-o continuă dezvoltare, suntem prezenți în 28 de țări cu mai mult de 2400 de angajați.
Angajații noștri sunt persoane de diferite naționalități, de culturi diferite, ceea ce ne recomandă pentru diversitate, mult potențial cât și idei noi și moduri de abordare diferite. O comunicare reușită cu partenerii, clienții și colegii noștri impune un nivel ridicat de abilități de negociere, înțelegerea gândirii antreprenoriale, orientarea spre livrarea unor servicii de înaltă calitate, cât și un mod profesionist de a interacționa.
Oferim un start provocator în carieră pentru oameni talentați și motivați, dar și un mediu de lucru stabil pentru cei cu experiență în logistică și comerț internațional. Este foarte important pentru noi să dezvoltăm abilitățile angajaților noștri, prin urmare, suntem preocupați de fructificarea continuă a talentelor acestora.

Indoor Sales

Responsabilități principale:

  • Inițiezi apeluri telefonice cu scopul de a vinde serviciile noastre de transport maritim, aerian, și rutier de mărfuri
  • Identifici nevoile clienților, pentru a le propune serviciile care se potrivesc cel mai bine nevoilor exprimate
  • Analizezi piața și evaluezi potențialului de business pe clineți și sectoare de activitate
  • Atragi clienți noi prin filtrarea bazelor de date interne și externe, dar și prin prospectare proprie
  • Identifici oportunități adiționale de vânzare către clienți existenți
  • Raportezi activitatea ta de vânzare și a rezultatelor obținute (data entry in CRM)
  • Îndeplinești obiectivele setate, cantitative și calitative

Cerințe:

  • ai lucrat anterior într-un job de tipul call-center / telesales
  • ești motivat de rezultatul activității tale de vânzare
  • dai dovadă de ambiție și perseverență atunci când rezultatele se lasă așteptate
  • ai o voce plăcută la telefon și o atitudine prietenoasă și politicoasă
  • îți face plăcere sa discuți cu clienții, întrebi și asculți cu răbdare, creezi un raport personal
  • vorbești limba engleză la nivel avansat

Oferim:

  • servicii de calitate recunoscută și apreciată pe care să le vinzi; suntem unul din brandurile de top în piața de transport și logistică
  • salariu fix confortabil și bonusare funcție de rezultate
  • posibilitatea de a promova în alte funcții și/sau departamente ale companiei, cel mai devreme după un an de la angajare

Pentru întrebări ne poți contacta la norica.matar@cargo-partner.com
Aplicația însă te rugăm să ne-o transmiți online, aplicând aici sau pe BestJobs

Așteptăm cu interes aplicația ta!