English | German choose a language.

Kopfgrafik
cargo-partner este o companie multinationala dinamica si in continua crestere ce actioneaza ca o casa de expeditii si un furnizor de servicii de logistica integrata, focusandu-se, in principal, pe solutii globale si pe integrarea sistemelor IT. Intr-o continua dezvoltare, suntem prezenti in 28 de tari cu mai mult de 2400 de angajati.
Angajatii nostri sunt persoane de diferite nationalitati, de culturi diferite  ceea ce ne recomanda pentru  diversitate, mult potential cat si idei noi si moduri de abordare diferite.O comunicare reusita cu partenerii, clientii si colegii nostri impune un nivel ridicat de abilitati de negociere, intelegerea gandirii antreprenoriale, orientarea spre livrarea unor servicii de inalta calitate cat si un mod profesionist de a interactiona.
Oferim un start interesant  in cariera pentru oamenii talentati si motivati dar si un mediu de lucru stabil pentru cei cu experienta in logistica si comert international. Este foarte important pentru noi sa dezvoltam abilitatile angajatilor nostri, prin urmare, suntem preocupati de fructificarea continua a talentelor acestora.

Reprezentant Vanzari

Responsabilități principale:

  • Promovarea si vanzarea serviciilor de transport
  • Dezvoltarea portofoliului actual de clienti atat din punct de vedere cantitativ cat si raportat la volumul de operatiuni per client
  • Administrarea relatiei cu clientii existenti
  • Redactarea ofertelor catre clientii prospectati dar si catre cei existenti
  • Identificarea si fructificarea oportunitatilor de cross-selling
  • Mentine legatura cu toti clientii din portofoliul sau si le asigura un inalt nivel de customer service

Cerințe:

  • Minim 2 ani experienta in vanzari de servicii de transport sau B2B
  • Studii superioare
  • Limba Engleza fluent
  • Foarte orientat spre rezultat
  • Excelente abilitati de comunicare, relationare si negociere
  • Abilitati de organizare si planificare

Oferim:

  • Ne preocupam de dezvoltarea ta profesionala
  • Investim in dezvoltarea ta personala
  • Oferim oportunitati de promovare bazate pe performanta

Daca te-am convins si iti doresti sa faci parte din echipa noastra, aplica!
Si, pentru detalii suplimentare, contacteaza-ne la norica.matar@cargo-partner.com.